Scroll to top

Kolekcie záhradného nábytku

BAROLO
je univerzálny komplet, ktorý môžeme používať v záhrade, na balkóne, terase a taktiež v kuchyni a jedálni, kde sa dokonale osvedčil. Vhodne zvolené materiály a ich proporcie vytvárajú vizuálne príjemný tvar. Základná konštrukcia je vyhotovená z tvrdého a prirodzene trvanlivého dreva Bangkirai z ázie alebo rovnako odolného eukalyptového dreva z Austrálie. Nespočítateľné, avšak pre bezchybný vzhľad dôležité detaily sú vyrobené z lesklej nerezovej ocele. Vdaka tomu si tento nábytok dlhodobo uchováva vizuálne prednosti aj pri používaní v ťažkých vonkajších podmienkach.

BOLOGNA
je mobilnou záhradnou súpravou určenou pre milovníkov slnka. Regulovaný sklon vysokých operadiel lehátok s vodorovným uložením lamiel zaručuje komfortný oddych. Medzery v operadle zaručujú prísun vzduchu k pokožke opaľujúceho sa užívateľa. Nábytok je vyrobený z trvanlivého dreva exotického Agátu, ktorý sa získava okrem iného z tropických lesov Indonézie a Thajska. Originálna olivovohnedá farba dreva v spojení s jeho dlhodobou prirodzenou trvanlivosťou dobre ladí so zeleňou záhrady a zaručuje dlhodobé používanie.

CARRERA
je designovo odvážna záhradná zostava. Vhodne profilované konštrukčné prvky z trvanlivého teakového dreva alebo dreva bangkirai, založené na oblúkových líniách, dávajú pocit dynamiky a modernosti. Vdaka vhodným proporciám sú plochy operadiel, zakrivených sedadiel a širokých bočných operadiel výnimočne ergonomické – prispôsobené tvarom tela a tým neobyčajne pohodlné.Vysokú triedu nábytku zvýrazňuje použité kovanie a možnosť viacpolohovej regulácie nastavenia sklonu operadla.

FISHER
je z hľadiska príslušenstva jednou z najbohatších vybavených súprav záhradného nábytku.V rámci predstavenej designovej rady ponúkame na výber rôzne druhy polohovacích kresiel s možnosťou nastavenia sklonu operadla, stoly vrátane rozkladacieho stolu a doplnkov, ako sú napríklad kvetináče, slnečníky a originálne lampy. Uvedené typy môžu byť komponované ľubovoľným spôsobom a doplnené v prípade narastajúcich potrieb. Nábytok je vyrobený zo svetlejšieho teakového dreva alebo tmavšieho dreva Bangkirai. Nezávisle na druhu dreva je konštantné zvislé uloženie lamiel širokého prierezu, dávajúci pocit pevnej konštrukcie.

LYNX
je šikovným spojením modernosti a funkčnosti. U tohto nábytku sú použité dva materiály: drevo a hliník. Kovová nosná konštrukcia umožňuje zoštíhlenie prvkov a získanie oblúkových tvarov. Priamo používané časti (sedadlá, operadla, bočné operadla,doska stola) sú vyhotovené na dotyk z teplého teakového dreva alebo ázijského Agátu. Vzhľadom na svoju ľahkosť sa tento nábytok ľahko prenáša, zložený zaberá prekvapujúco málo miesta, pretože stoličky sú stohovateľné. Vdaka tomu je ľahké v zimnom období ich prevážaťa skladovať.

MANCHESTER
je typická oddychová súprava vhodná na používanie napríklad na terase, verande alebo v zimnej záhrade. Masívna drevená konštrukcia s charakteristickými masívnymi bokmi je vyhotovená z tvrdého a odolného dreva Mahagón Sumatra z Malajzie. Komfort používania kresiel a lavíc podstatne vylepšujú mäkké vankúše, ktoré sú v štandardným vybavením zostavy. Na takto pripravenom sedadle je možné príjemne stráviť čas pozeraním televízie, čítaním dobrej knihy alebo vychutnávaním kávy v kruhu rodiny alebo priateľov. Doplnkový stolík má spodnú policu, vdaka ktorej môžu byť všetky najpotrebnejšie veci po ruke.

ODENSE
je nábytok v štýle country vyvolávajúci predstavy o oddychu v lone prírody. Je vyhotovený z východoázijského dreva Mahagón Sumatra. V tejto zostave je najpodstatnejší tvar a vzor. Tmavá farba tvrdého dreva a charakteristické pretínajúce sa priečky na operadlách dodávajú osobitý charakter. Masívna konštrukcia a nízko umiestnený stred ťažiska robí nábytok neobyčajne stabilným – ťažko vyvrátiteľný aj najrozšantenejšími deťmi. široké sedadlá umožňujú položenie vankúšov a deky, nájde sa taktiež miesto pre obľúbený časopis alebo domáce zvieratko.

SAN DIEGO
je súprava vybavená kreslami s viacpolohovou reguláciou a charakteristickými vysokými operadlami.Sú v nej použité tvrdé a odolné druhy ázijského dreva (Teak a Mahagón Sumatra), ktoré sú charakteristické vysokou prirodzenou trvanlivosťou. Masívne, silné prierezy vytvárajú masívne operadlo – pevne postavený nábytok neprevráti ani silný náraz vetra. Súpravu je možné používať na rôzne účely: na opaľovanie, oddych po okúpaní, na podávanie ľahkých jedál a dezertov, na rozhovory a hry, ako aj príjemné zdriemnutie v tieni.

SUNQUEEN
je originálnym nápadom spájajúcim dva materiály -drevo a keramiku. Nábytok môže byť vyrobený z medovo-jantárového teakového dreva z horských lesov Barmy alebo žltkavého eukalyptového dreva z austrálskej buše. Rovnako aj použitá keramika môže mať rôzne farby: od tehlovo-lososovej až po čierno-tmavomodrú. Jej použitie v doske stola umožňuje bezpečné umiestnenie horúcich nádob a potravín, preto sa táto súprava ideálne hodí k domácemu krbu alebo grilu. ľahkosť nábytku umožňuje rýchlu prípravu občerstvenia na ktoromkoľvek mieste v záhrade.

TEXTILINE
je harmonickým spojením teakového dreva,elastickej tkaniny a lesklého kovania. Nábytok je ľahký a mobilný – ľahko sa prenáša a prispôsobuje pre bežné potreby počas odpočinku v záhrade. Použitie ušľachtilého teakového dreva neobvyklej rozmerovej stálosti a prirodzenej trvanlivosti dáva záruku dlhodobého používania a trvalých estetických hodnôt zdôraznených elegantnou sýtou čiernou tkaninou. Ušľachtilú designovú radu zdôrazňujú okrem iných profilované bočné opierky.

DREVINY Z KTORÝCH SA ZÁHRADNÝ NÁBYTOK VYRÁBA

Agát (Akácia Mangium Wild.)
je exotický druh dreva pochádzajúci z tropických lesov. Rastie v Indonézii, Thajsku, Laose, Vietname a Kambodži.Prírodné drevo má farbu od olivovohnedej po šedo-hnedú s tmavšími pruhmi.Agát patrí k stredne ťažkým druhom dreva. Je charakteristický odolnosťou proti starnutiu a biologickej degradácii.

Bangkirai (Shorea laevis)
je exotický druh dreva pochádzajúci z tropických lesov Malajzie a Indonézie. Prírodné drevo má svetlo až stredne hnedú farbu miestami svetlo-žltú. Drevo Bangkirai patrí do skupiny „hardwood“ t.j. tvrdého dreva, ktoré má veľmi dobré mechanické parametre. Bangkirai je charakteristický vysokou odolnosťou proti starnutiu a biologickej deštrukcii. Vdaka týmto vlastnostiam sa drevo odporúča predovšetkým na vonkajšie použitie, kde sa požadujú materiály odolné voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.

Mahagón (Sumatra Homagium bracteatum Benth.)
exotický druh dreva pochádzajúci z tropických lesov. Rastie v južnej a juhovýchodnej ázii a v Austrálii. Prírodné drevo má hnedú až červenohnedú farbu s tmavými pruhmi a vplyvom vonkajších poveternostných vplyvov tmavne. Drevo Mahagón Sumatra do skupiny ťažkých druhov dreva, to znamená, že má veľmi dobré mechanické parametre. Navyše je to drevo charakteristické odolnosťou proti biologickej degradácii.

Micro (Eucalyptus microcorys)
je exotický druh dreva pochádzajúci z tropických lesov Indonézie, Austrálie a juhovýchodnej ázie. Prírodné drevo má farbu od žltej po červeno-hnedú. Drevo Micro je tvrdé a charakteristické veľmi dobrými mechanickými parametrami. Vdaka prirodzenej odolnosti sa toto drevo odporúča na vonkajšie použitie kde sa požadujú materiály odolné proti meniacim sa poveternostným podmienkam.

Teak (Tectona Grandis)
je exotický druh dreva pochádzajúci zo stromov rastúcich v tropických lesoch juhovýchodnej ázie. Prírodné drevo má farbu od žltohnedej po tmavohnedú. Z hľadiska technických parametrov je teak najlepším druhom dreva na výrobu záhradného nábytku. Je to drevo s veľmi vysokou hustotou a veľkým obsahom oleja, čo mu dodáva výnimočnú odolnosť proti biologickej degradácii.

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.